Халықаралық сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес күні 2004 жылдан бастап жыл сайын 9 желтоқсанда атап өтіледі. Бұл күні 2003 жылы Мексиканың Мерида қаласында жоғары деңгейдегі саяси конференцияда БҰҰ Бас Ассамблеясы 2003 жылғы 1 қарашада қабылдаған сыбайлас жемқорлыққа қарсы БҰҰ Конвенциясына қол қою үшін ашылды. Қазақстан өз тәуелсіздігінің алғашқы күндерінен бастап сыбайлас жемқорлыққа қарсы ымырасыз күрес жүргізіп келеді және барлық мемлекеттермен және тиісті халықаралық ұйымдармен сыбайлас жемқорлыққа қарсы майданда сындарлы өзара іс-қимыл жасауға дайын."Мәдениет және өнер "фракциясы" Адал өмір сүру керек - сыбайлас қамқорлыққа қарсы суреттер көрмесін ұйымдастырды.

классный час "Мы против коррупции"
памятка Взяточничество
памятка для родителей
памятка "Что такое коррупция"
Реализация комплекса календарных мероприятий

"№26 мектеп-балабақша" аумағында бірнеше жыл бойы "Адал Ұрпақ"ерікті мектеп клубы жұмыс істейді. "Адал Ұрпақ" ерікті мектеп клубтарының негізгі міндеттері мектеп ортасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілікті нығайту жөніндегі бастамаларды көтермелеу, сыбайлас жемқорлыққа қарсы сипаттағы іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу болып табылады.
"Адал Ұрпақ" ерікті мектеп Клубы келесі сипаттағы секциялардан тұрады: сыбайлас жемқорлыққа қарсы білім; Сыбайлас жемқорлыққа қарсы Ақпарат және шығармашылық; мәдени-бұқаралық іс-шаралар.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы білім секциясы лекцияларды, "дөңгелек үстелдерді" және басқа да ағартушылық іс-шараларды ұйымдастыруға қатысады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы Ақпарат және шығармашылық секциясы ең үздік бейнероликтер, суреттер, шығармаларға арналған іс-шаралар мен конкурстарды ұйымдастыруға қатысады.
Мәдени-бұқаралық іс-шаралар секциясы акцияларды, флэш-мобтарды, диалогтық алаңдарды, қоғамдық, ардагерлер ұйымдарының, мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерімен кездесулерді және басқа да әлеуметтік маңызды іс-шараларды ұйымдастыруға қатысады.
Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Манбетеева Жанипа Сейтқазқызы "рухани-адамгершілік және азаматтық-патриоттық тәрбие контексінде мектеп ортасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру бағдарламасын" әзірледі.
7-8 сынып оқушылары Халықаралық сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес күніне арналған суреттер байқауына қатысты. Оған 100 - ден астам жас суретшілер қатысты. Суреттер арқылы балалар адамдарды адал және әділ болуға шақырды.
Короновирус пандемиясына байланысты 2020-2021 оқу жылында ZOOM платформасында жиналыс және белсенділердің жұмысы өткізіледі. Балалар Сыбайлас жемқорлыққа қарсы бейнероликтерді интернет желілерінде өз бетінше тауып, оларды әлеуметтік желілерде бөліседі, сондай-ақ оларды талқылайды.
Программа формирования антикоррупционной культуры в школьной среде в контексте духовно-нравственного и гражданско-патриотического воспитания

"Адалдық сағаты"айдары
"Мектеп - балабақша 26"КММ
Мектепте "Адал Ұрпақ" клубының қатысушылары арасында "Адал және сатылмайтын еңбек бейнесіне" арналған суреттер көрмесі өтті .Көрмені технология пәнінің мұғалімі Г. Е. Шаканова ұйымдастырды
Көрменің мақсаты сыбайлас жемқорлыққа қарсы қоғамдық пікірді қалыптастыру, құқықтық мәдениетті арттыру, тәрбиеленушілердің шығармашылық бастамасы мен ойлауын дамыту болып табылады.
Балалар бұл іс-шараға қызығушылық танытты және суреттерде сыбайлас жемқорлық сәттеріне деген көзқарастарын көрсетті.